Test detských autosedačiek 2021

Publikované v časopise 6/2021

Čo sa týka výrobkov pre deti, bezpečia nie je nikdy dosť. Naše testy detských autosedačiek sú nekompromisné a akékoľvek nedostatky prísne trestáme. Vysoké hodnotenie môže získať iba taká sedačka, ktorá je bezpečná a zároveň sa ľahko ovláda, je ergonomická a neobsahuje žiadne škodliviny. Väčšina aktuálne testovaných sedačiek dopadla dobre, narazili sme však aj na nedostatočné výrobky.

Bezpečnosť autosedačiek sa podľa odborníkov z autoklubu ADAC z roka na rok zlepšuje. Veľkú zásluhu na tom majú aj spotrebiteľské bezpečnostné testy, ktoré sú výrazne prísnejšie ako klasické homologizačné skúšky. Spotrebitelia aj samotní výrobcovia sa takto môžu presvedčiť, či konkrétne sedačky deťom poskytnú primeranú ochranu, či sa ľahko ovládajú, či sú ergonomické a bez škodlivých látok.

Užitočnosť testov dokazuje aj ten fakt, že napriek zvyšujúcim sa štandardom sa každoročne na trh dostanú aj také výrobky, ktoré môžu byť pre deti vyslovene nebezpečné. O ich nedostatkoch sa rodičia môžu dozvedieť práve jedine vďaka nezávislým testom. Nové výsledky vám prinášame dvakrát ročne a takmer vždy odhalíme jeden alebo viac nepodarkov. Zo všetkých testov sme sa za ostatných desať rokov zaobišli bez nedostatočného hodnotenia iba v jedinom prípade.

Prvé tohtoročné testy detských zádržných systémov nepredstavujú výnimku. Väčšina modelov fungovala slušne a nemusíte sa báť prevážať v nich deti. Narazili sme však aj na výrobok s vážnou konštrukčnou chybou, ktorá by v krajnom prípade mohla mať fatálne následky.


přibližně do 1 roku (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

do 6 let (porovnat)

od 1 do 6 let (porovnat)

od 1 do 12 let (porovnat)

od 18 měsíců do 12 let (porovnat)

od 4 do 12 let (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (54 výrobků)
poslední aktualizace: 17.5.2022


Prihlásiť