Test smart hodiniek a náramkov 2021

Publikované v časopise 5/2021

Mnohí z vás celú zimu čakali „na štarte“ na koniec mrazivého počasia (aj niektorých protipandemických opatrení), aby mohli vyraziť za športom. A vyzerá to tak, že čas konečne nastal. Ak hľadáte pomocníka, ktorý zmeria každú vašu športovú aktivitu, alebo len prístroj, ktorý vás bude sprevádzať cez deň, tak práve pre vás je určený tento test. Náročným skúškam sme podrobili ďalšiu skupinu inteligentných hodiniek aj náramkov.

Niekedy aj nás fascinuje, ako rýchlo a kvalitne dokážu niektoré časti trhu riešiť problémy, ktoré iné časti vytvorili. Napríklad, mnohé nové mobilné telefóny sa už pre svoju veľkosť ani nezmestia do vreciek. Smart hodinky a náramky sú preto spôsobom, ako si spríjemniť použitie mobilného telefónu pri určitých činnostiach, alebo h úplne nahradiť. Náruživých bežcov poteší, že veľa hodiniek už dnes dokáže sledovať trasu podľa GPS aj bez mobilného telefónu. Šikovnou funkciou je aj možnosť lokálneho ukladania a prehrávania skladieb, vrátane hudby zo streamingových služieb.

Pri výbere smart hodiniek a náramkov môže byť rozhodujúcich oveľa viac faktorov ako len prítomnosť najrôznejších senzorov a hračiek pre športovcov. Preto sa pri testovaní venujeme aj šikovným funkciám, spojeniu s mobilnými telefónmi a spracovaniu mobilných aplikácií. Pozornosť samozrejme venujeme aj základným vlastnostiam, ako sú výdrž batérie, alebo kvalita spracovania. Náš testovací program sa od posledného testu (dTest 2020/12) nezmenil, výsledky testovaných smart hodiniek a náramkov v tomto čísle teda môžete porovnávať so všetkými výsledkami publikovanými v roku 2020.


chytré hodinky (porovnat)

chytré náramky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Inteligentné náramky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021
Inteligentné hodinky (72 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Prihlásiť