Test naparovacích žehličiek a parných generátorov 2021

Publikované v časopise 3/2021

Predstavuje pre vás žehlenie relax a meditáciu, alebo skôr rutinu a povinnosť? Nech je to akokoľvek, spoločným menovateľom všetkých žehliacich zážitkov je túžba po spoľahlivom a efektívnym prístroji, ktorý sa hladko kĺže po tkanine. Pokiaľ pri krotení pokrčených textílií premýšľate o novom pomocníkovi, čítajte ďalej. Otestovali sme 23 naparovacích žehličiek, deväť parných generátorov aj dve naparovačky odevov. Líšia sa najmä v parných výkonoch a našli sme aj také, ktorým došiel dych v záťažovej skúške.

Ďalšie žehličky a parné generátory na webe

V našej webovej databáze na dtest.sk/zehlicky nájdete výsledky 29 modelov otestovaných v minulosti, ktoré sú s tými aktuálne overenými úplne porovnateľné. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Hlavným problémom, ktorý ukončuje životnú púť naparovacích žehličiek, býva zanesenie parných ciest a pretekanie. Hoci životnosť prístrojov do značnej miery závisí od frekvencie žehlenia, tvrdosti vody a starostlivosti, ktorú im venujeme, v našom teste mali všetky spotrebiče rovnakú štartovaciu čiaru a absolvovali rovnaký závod. Inými slovami, ďalšiu várku žehliacich zariadení sme podrobili výzvam a testom, aby sme zistili, ktoré svojim používateľom neprinesú sklamanie.

Ako dopadli najnovšie naparovacej žehličky a parné generátory? Zaujíma vás, ako sa osvedčili vertikálne naparovacie žehličky? Výsledky nájdete v našom teste.


žehličky (porovnat)

parní generátory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Žehličky a parné generátory (62 výrobků)
poslední aktualizace: 4.3.2021


Prihlásiť