Test spiruliny 2021

Publikované v časopise 2/2021

Starosť o vlastné telo privádza mnoho ľudí k alternatívam, ktorými chcú posilniť svoje zdravie. Jednou takou, ktorú sprevádza povesť superpotraviny nabitej živinami, je spirulina. Sušené sinice v podobe zeleného prášku alebo tabletiek môžeme dnes kúpiť celkom bežne. Dokáže však spirulina vytrhnúť tŕň z päty zlému jedálnemu lístku? Do laboratória sme poslali 18 vzoriek, aby sme zistili, ako sa jej darí napríklad s obsahom železa a či neobsahuje toxíny.

Ak ste o spiruline doteraz nepočuli, je na čase to napraviť. Na suchú podobu tejto sinice môžete naraziť na našom trhu relatívne bežne, musíte však vedieť, kam sa obrátiť. Predáva sa ako sypký prášok, ktorý sa dá zakomponovať do prípravy jedál, alebo ako práškom naplnené kapsuly aj lisované tablety.

Jej životným prostredím je voda s vysokým pH, ktorú farbí do zeleno modra. Prirodzene rastie v jazerách v Afrike, Ázii a Južnej Amerike, na výrobu doplnkov stravy sa však pestuje v nádržiach najčastejšie v Ázii. Využíva na doplnenie jedálneho lístka pre svoje výživové bohatstvo. 18 výrobkov sme poslali do laboratória, aby sme zistili, aké množstvo vybraných živín obsahuje.


Testované výrobky - spiruliny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Spirulina (18 výrobků)
poslední aktualizace: 28.1.2021


Prihlásiť