Test tlačiarní 2021

Publikované v časopise 1/2021

Z času na čas potrebuje tlačiť každý z nás. Či ide o domácu úlohu, seminárnu prácu, dôležitý formulár, alebo napríklad fotografiu, každú z týchto činností najlepšie zvládne trochu iný stroj. Preto sme aj v tomto roku do nášho každoročného testu zahrnuli rôzne typy nových tlačiarní a zistili sme, na čo sa najlepšie dajú využiť.

„Buďte eko, netlačte“. Túto vetu stále častejšie vídame v podpisoch e-mailov, na elektronicky zaslaných faktúrach aj iných dokumentoch. Trh s tlačiarňami v ostatnom čase čelí mnohým výzvam. Celosvetová likvidácia lesných porastov vedie k úvahám o spotrebe papiera. Epidémia koronavírusu takisto naučila značnú časť ľudí komunikovať viac cez monitor ako na papieri. Sami výrobcovia sú navyše v slepej uličke vo vývoji. Ľudia tlačia v poslednej dekáde takmer rovnako, a preto je pre výrobcov stále väčším problémom prichádzať na trh s niečím novým. Znamená to teda, že upadá záujem spotrebiteľov o tlačiarne?

Aspoň podľa miery čítania našich každoročných testov tlačiarní sa dá usudzovať, že záujem neupadá. Aj keď na trhu nie je veľa nových produktov, našli sme novinky vo všetkých najvyhľadávanejších kategóriách a otestovali sme ich v laboratóriu. Medzi najnovšími testovanými produktmi nájdete tlačiarne multifunkčné aj jednoúčelové. Otestovali sme stroje atramentové aj laserové, s čiernobielou aj farebnou tlačou. Tak ako každý rok, aj v tomto roku nás zaujímalo najmä to, ako kvalitne tlačiarne tlačia. V prípade multifunkčných zariadení nás zaujímala aj kvalita skenovania a kopírovania. Posvietili sme si aj na náklady na prevádzku tlačiarní, aj na možnosti ich konektivity. Tlačiarne už niekoľko rokov testujeme podľa rovnakého testovacieho programu, výsledky aktuálne testovaných produktov sa teda dajú porovnávať s výsledkami z predošlých testov.


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové barevné (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (169 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2020


Prihlásiť