Test tabletov 2020

Publikované v časopise 12/2020

Domácnosti pomaly, ale isto dobýva inteligentná elektronika. „Smart“ sú dnes svetlá, televízory, práčky, chladničky aj bezpečnostné systémy. Domácu zábavu zas pomaly ovládajú internetové streamovacie služby. Existuje preto dopyt po univerzálnom zariadení, ktorým sa dá všetko vyššie spomínané ovládať. Nielen na to sa ideálne hodí tablet. Ktorý sa oplatí kúpiť? Otestovali sme tohtoročné modely.

Tak ako každý rok, aj tento rok na jeseň vám prinášame prehľad všetkých tabletov otestovaných v uplynulom roku. Ak ich samotný výpočet niečo naznačuje, tak je to ústup od menších zariadení. Vlastne sa ani niet čomu čudovať. Najmenší aktuálne testovaný tabliet ‑ Lenovo Tab M7 ‑ má rovnakú uhlopriečku displeja ako najväčšie prístroje v našom novembrovom teste mobilných telefónov.

Práve rast rozmerov smartfónov je pravdepodobne hlavnou príčinou toho, prečo sa aj v našom teste objavujú najmä väčšie tablety. Aj tento rok sme do výberu zahrnuli tablety nielen všetkých veľkostí, ale aj všetkých cenových kategórií. Prístroje sme podrobili laboratórnemu testovaniu displeja. Zisťovali sme, ako ľahko sa tablety používajú a aké využitie im najviac prospieva. Posvietili sme si aj na výkon jednotlivých komponentov, výdrž batérie alebo rýchlosť nabíjania.


tablety velké (10–13 palců) (porovnat)

tablety malé (6–8 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety (281 výrobků)
poslední aktualizace: 3.3.2021


Prihlásiť