Test mobilných telefónov 2020 II

Publikované v časopise 11/2020

Je už tradíciou, že výrobcovia mobilných telefónov ponúkajú svoje najvýraznejšie ťaháky až v druhej polovici roka, aby spotrebiteľom „pomohli“ s výberom vianočných darčekov. Laboratórium, ktoré pre nás testuje telefóny, beží celoročne na plné obrátky. Máme preto pre vás výsledky testov niektorých najzaujímavejších tohtoročných modelov.

Nedá sa povedať, že by bol aktuálny trh s mobilnými telefónmi nezaujímavý. Spoločnosť Huawei sa učí žiť bez služieb Google (pozri dTest 8/2020). Samsung a Motorola priniesli na trh už druhú generáciu svojich ohybných telefónov. Sony zase neopúšťa displeje s pomerom strán 21 : 9. Apple predstavil nový, dostupnejší model iPhone SE s kompaktným dizajnom. Teda… kompaktnejším ako konkurencia. Už sa skončil čas nudných, takmer rovnakých „placiek“? Zrejme nie. V záplave výrobkov, ktoré celý rok prúdia kvôli testovaniu do nášho laboratória, sú stále v menšine telefóny nevšedných tvarov a konfigurácií.

V čase uzávierky ešte nebola predstavená tohtoročná vlajková loď výrobcu Apple. Niežeby bola potrebná. Pohľad na najnovšie výsledky testov totiž ukazuje, že minuloročný iPhone 11 Pro Max je stále dôstojným súperom aj pre najťažšie kalibre konkurencie. Rozhodne to však neznamená, že by tohtoročná úroda telefónov bola nekvalitná. Naopak. Laboratóriami prešli desiatky modelov rôznych cenových kategórií a v každej z nich sa našiel model, ktorý stojí za pozornosť. Ktorý telefón je teda z aktuálne testovaných najlepší?


telefony do 5000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony nad 10 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (353 výrobků)
poslední aktualizace: 26.1.2021


Prihlásiť