Test televízorov 2020

Publikované v časopise 10/2020

Sledovať filmy dnes môžete všade, poslúži aj mobilný telefón alebo tablet. Televízor je však televízor. V poslednom roku prešlo laboratóriami niekoľko stoviek prístrojov. V tomto vydaní sme sa bližšie zamerali na najzaujímavejšie modely s uhlopriečkou 48 až 55 palcov. Za najluxusnejšie sledovanie si priplatíte, veľmi slušné pozeranie však ponúkajú aj modely s cenou okolo 350 €.

Stovky otestovaných TV

Na www.dtest.sk/televize nájdete výsledky stoviek ďalších novo aj skôr testovaných televízorov rôznych veľkostí, detailnejšie hodnotenie skúšok, prehľad vybavenia a v teste použité optimálne nastavenie. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Testy televízorov patria medzi tzv. kontinuálne. V praxi to znamená, že laboratórium, s ktorým na skúškach spolupracujeme, ide takmer nonstop a pravidelne nás zásobuje výsledkami ďalších a ďalších modelov, ktoré výrobcovia dodali na trh. Vzhľadom na to, že každoročne sú v našich obchodoch stovky nových modelov, by to ani inak nešlo.

Každoročne musíme riešiť aj dilemu, ktoré modely zaradíme do časopisu. Tento rok padla voľba na väčšie modely s uhlopriečkou od 48 do 55 palcov. Ich obľuba neustále narastá a vlani sme za ne minuli najviac peňazí. Všetky vybrané prístroje majú 4k rozlíšenie a cenovo sa pohybujú od necelých 370 € do 2 030 €.

Alfou a omegou testu televízorov sú, pochopiteľne, obrazové skúšky. Skladajú sa z dvoch skupín čiastkových testov. Časť subjektívne vyhodnocujú laboratórni pracovníci, časť patrí do rúk špeciálnych prístrojov.


TV o úhlopříčkách 122–140 cm (48–55 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory (337 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Prihlásiť