Test kombinovaných chladničiek 2020

Publikované v časopise 8/2020

Uchovanie čerstvých potravín alebo osviežujúcich nápojov, to sú len dva z mnohých dôvodov, prečo je chladnička nenahraditeľnou súčasťou každej kuchyne. Aj kvôli dôležitosti týchto prístrojov nové modely pravidelne podrobujeme laboratórnym testom. Ako teda dopadli tohto roku testované prístroje? Chladia dobre? Sú tiché? A ako sa ich prevádzka prejaví na vašich účtoch za elektrinu?

Ako každý rok, aj tento rok vám prinášame výber novootestovaných chladničiek. Prístroje testujeme podľa rovnakého testovacieho programu ako v predošlých rokoch. Výsledky aktuálneho testu sú teda porovnateľné so všetkými prístrojmi testovanými od roku 2018. V našom tohtoročnom výbere tentoraz neboli vstavané chladničky. Pokiaľ však hľadáte práve takú, navštívte našu webovú databázu, v ktorej okrem predtým otestovaných vstavaných modelov nájdete aj výsledky voľne stojacich alebo amerických chladničiek z predošlých testov.

Ako vždy sme prístroje zverili špecializovanému laboratóriu. Pri testoch sme sa zamerali tak na výkony chladničky, ako aj mrazničky. Pozreli sme sa na to, ako presne dokážu prístroje dosahovať aj udržiavať nastavenú teplotu. Pozornosť sme venovali aj mnohým aspektom obsluhovania. V neposlednom rade sme sa zamerali na hlučnosť. Našej pozornosti neuniklo ani hospodárenie prístrojov s energiou − koľko elektrickej energie spotrebujú a ako dlho udržia nízku teplotu pri výpadku elektrického prúdu.


volně stojící kombinované chladničky (porovnat)

americké kombinované chladničky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kombinované chladničky (99 výrobků)
poslední aktualizace: 18.1.2021


Prihlásiť