Test softvéru pre videokonferencie 2020

Publikované v časopise 6/2020

Osobný kontakt v mnohých situáciách nič nenahradí. Za určitých okolností, najmä tých krízových, je však jeho nahradenie priam nevyhnutné. Práve v čase celosvetovej pandémie mnoho ľudí prichádza na to, že Skype už nejaký čas nie je jedinou kompetentnou aplikáciou na internetové videokonferencie. Preto sme ho spolu s desiatimi ďalšími podobne zameranými aplikáciami otestovali.

Osobný kontakt v mnohých situáciách nič nenahradí. Za určitých okolností, najmä tých krízových, je však nahradenie osobného kontaktu priam nevyhnutné. Práve v čase celosvetovej pandémie mnoho ľudí prichádza na to, že Skype už nie je nejaký čas jediná kompetentná aplikácia na internetové videokonferencie. Otestovali sme ho preto spolu s ďalšími podobne zameranými aplikáciami.

Aj keď Skype zahrnul do svojej služby funkciu videokonferencie až v roku 2006 (keď už podobné služby neboli žiadnou novinkou najmä v podnikovom prostredí), napriek tomu bolo ešte nedávno „skypovanie“ synonymom pre videohovor cez internet. Dnes už je však všetko inak. Svetlo sveta totiž uzrelo mnoho podobných služieb. Niektoré prišli jednoducho s funkčným technickým riešením a konkurencieschopnou cenovou ponukou, iné priniesli na trh inovácie. Nie div, že veľa používateľov, ktorí „vpadli“ na trh s podobnými aplikáciami až s koronavírusovou krízou, sa v ňom nevyzná.

Mnohé aplikácie v tomto segmente sú dostupné v mnohých vyhotoveniach, samozrejme, odstupňovaných podľa ceny. Vybrali sme preto najlacnejšie možné verzie programov, ktoré podporujú funkciu videohovoru a zvládnu týmto spôsobom spojiť aspoň päť ľudí. Pri testovaní sme sa zamerali najmä na kvalitu spojenia. Pozornosť sme však venovali aj jednoduchosti použitia a bezpečnosti. Všetky programy sme, samozrejme, testovali v kontrolovanom prostredí špecializovaného laboratória a na rovnakých zariadeniach.


Testované výrobky - softwary pro videokonference (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Softvér pre videokonferencie (11 výrobků)
poslední aktualizace: 4.6.2020


Prihlásiť