Oplatí sa nový iPad Pro?

Publikované v časopise 5/2020

Apple na konci marca predstavil už štvrtú sériu vrcholnej série tabletov iPad Pro, ktorý sa zameriava predovšetkým na náročnejších používateľov a profesionálov. V laboratóriu podrobili nové jablkové tablety všestranným skúškam a zistili, ako fungujú v porovnaní s konkurenciou aj s predchádzajúcim typom z roku 2018.

Nové testy mobilov a TV

V uplynulom mesiaci sme pridali aj nové výsledky mobilných telefónov na www.dtest.sk/mobily, krátko po vydaní časopisu aktualizujeme aj databázu televízorov na www.dtest.sk/televize. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Štvrtá generácia iPadu Pro sa takisto ako tá z roku 2018 predáva v dvoch veľkostiach. Menšia má uhlopriečku 11 palcov, väčšie dosahujú 12,9 palca. Po stránke spracovania sa staršie aj novšie iPady Pro nelíšia. Displeje sú totožné, 11-palcový ponúka rozlíšenie 1 668 × 2 388, rozmernejšie majú 2 048 × 2 732 pixelov.

Jedinou viditeľnou dizajnovou novinkou iPadu Pro 2020 je pridanie druhého fotoaparátu na zadnej strane. Okrem hlavného 12-megapixelového fotoaparátu so svetelnosťou f/1.8 nájdete na zadnej strane aj ultraširokouhlý 10-megapixelový fotoaparát so 125° zorným poľom. Zaujímavou novinkou je aj senzor LIDAR, ktorý pomocou pulzácie laserového lúča dokáže presne vypočítavať vzdialenosť objektov okolo senzora. Dá sa predpokladať, že LIDAR nájde využitie napríklad v aplikáciách využívajúcich augmentovanú, čiže rozšírenú realitu.


Testované výrobky - tablety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety (257 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2020


Prihlásiť