Test indukčných varných platní 2020

Publikované v časopise 5/2020

Indukčné platne si sebaisto kliesnia cestu do našich domácností aj napriek tomu, že takáto zmena pri varení nezriedka znamená aj kompletnú obmenu riadu. Ceny indukčných varných platní sa tým plynovým a elektrickým približujú, navyše sú bezpečné a rýchle. Otestovali sme 16 indukčných modelov v strednej cenovej hladine a zisťovali sme, ako plnia základné spotrebiteľské požiadavky. Dopredu môžeme prezradiť, že vyložene nesklame ani jedna z nich.

Podľa spoločnosti GfK, ktorá sa zaoberá zbieraním dát o spotrebiteľskom správaní, predstavovala vlani indukcia najväčší podiel na predaných varných doskách. Tretinu kúpených tvorili elektrické varné dosky a pätinu plynové. Drvivá väčšina predaných indukcií mala šírku okolo 60 cm, čo bol aj dôvod, prečo sme sa zamerali na tento rozmer. Zvolili sme strednú cenovú hladinu, preto v našom teste nájdete prístroje zhruba od 200 do 550 € . Priemerná cena indukčných varičov je 340 €.

Zo 16 otestovaných modelov malo päť tzv. flexi zónu, čo je varná plocha, ktorá umožňuje použiť riad s neštandardnými rozmermi, napríklad pekáče, platne na grilovanie alebo zapekacie misy. Pri varných doskách, ktoré flexi zónu ponúkali, sme otestovali aj túto funkciu a tieto výsledky sme započítali do celkového hodnotenia. Ako test dopadol?


Testované výrobky - indukční desky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Indukčné varné dosky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2020


Prihlásiť