Test aplikácií na editovanie videa 2020

Publikované v časopise 2/2020

Chcete si zostrihať zábery z dovolenky alebo natočiť pozdrav na sociálne siete? Dnes už nie je nutné zložito prenášať súbory a upravovať ich v počítači. Stačí si do mobilu nainštalovať správny program a video je hotové v priebehu chvíľky. Len si musíte dobre vybrať. Aplikácií na editáciu videa je celý rad, nie každá však dokáže to, čo by ste od nej čakali. Vyskúšali sme ich celkovo 26 pre Android aj iOS a zistili sme, že niektoré si neporadia ani so základnými úlohami.

Práca s videom je dnes vďaka stále kvalitnejším kamerám v mobiloch jednoduchšia než kedykoľvek predtým aj kvôli rastúcej popularite klipov na sociálnych sieťach. Správne si vybrať však nie je zďaleka také jednoduché. Niektoré slúžia ako vreckové filmové štúdio, iné dokážu len pridať filter alebo jednoduchý efekt.

V našom teste sme otestovali 26 aplikácií na editáciu videa pre operačné systémy Android aj iOS. Niektoré sú zadarmo, iné platené, najčastejšie sa však ponúkajú vo forme pravidelného predplatného. V teste sme preverovali dostupnosť dôležitých funkcií na editáciu videa, audia aj obrázkov, hodnotili sme obsluhu, možnosti natáčania videa a v neposlednom rade sme otestovali aj zabezpečenie vašich osobných dát.


aplikace pro Android (porovnat)

aplikace pro iOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Aplikácie pre editáciu videa (26 výrobků)
poslední aktualizace: 30.1.2020


Prihlásiť