Test tlačiarní 2020

Publikované v časopise 1/2020

Zimné vydanie nášho časopisu sa už niekoľko rokov nesie v rytme tlače. Opäť sme preverili zástupcov najväčších značiek. Skúškam sme podrobili tlačiarne pre domácnosť aj do kancelárie. Aby ste si mali z čoho vyberať, nájdete multifunkčné aj jednoúčelové modely, atramentové aj laserové, farebné aj čiernobiele. Stále platia zaužívané pravidlá − kvalitná tlačiareň na bežné domáce kopírovanie nemusí byť drahá. Pravdou zostáva aj to, že laserové tlačiarne nevedia kvalitne tlačiť fotografie.

Ďalšie otestované tlačiarne na webe

Na www.dtest.cz/tiskarny nájdete výsledky ďalších v minulosti testovaných tlačiarní, detailnejšie hodnotenie a prehľad technických parametrov. Tlačiarne sa dajú triediť a zoradiť podľa rôznych kritérií a vzájomne porovnávať. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Základná otázka, ktorú si treba pri výbere tlačiarne položiť, znie: laser, alebo atrament? Tým sa to však len začína, nasleduje totiž celý rad ďalších otáznikov. Stačí vám samotná tlač, alebo by ste radi, aby tlačiareň vedela aj kopírovať a skenovať? Budete spokojní s čiernobielymi dokumentmi, alebo potrebujete tlačiť farebne?

Zamyslieť by ste sa mali aj nad tým, či je pre vás dôležitejšia rýchlosť, alebo kvalita. Aké typy dokumentov budete tlačiť najčastejšie? A chcete tlačiť len z počítača, alebo z viacerých zariadení? A čo napríklad funkcie umožňujúce bezdrôtovú tlač? Akú veľkú dôležitosť prikladáte nákladom na tlač?

Neznámych je skrátka veľa. Aby sme vám voľbu uľahčili, zaradíme do testu vždy rôzne typy tlačiarní. Každá má totiž svoje klady aj zápory a hodí sa na niečo iné. Cenové rozpätie je zvyčajne široké. Najlacnejšia testovaná tlačiareň môže byť vaša za šesťdesiat eur, najdrahšia sa šplhá k štyrom stovkám.


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová (porovnat)

jednoúčelová tiskárna laserová barevná (porovnat)

jednoúčelové tiskárny inkoustové černobílé (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (146 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2019


Prihlásiť