Test tabletov 2019

Publikované v časopise 12/2019

Ani tento rok sme neporušili našu tradíciu a do decembrového vydania opäť zaraďujeme tablety otestované v posledných 12 mesiacoch. Aj napriek ostrej konkurencii zo strany veľkých mobilov ide stále o atraktívny vianočný darček. Aby sme uspokojili čo najviac z vás, pri výbere sme nikoho nediskriminovali – testovali sme tablety rôznych cenových kategórií, značiek aj veľkostí. Nezabudli sme ani na novinky zo stajní Samsung a Apple. A ako ste už zvyknutí, aj tentoraz sa potvrdilo, že za kvalitu nemusíte platiť horibilné sumy.

Ďalšie otestované tablety na webe

Na www.dtest.sk/tablety nájdete výsledky ďalších skôr testovaných tabletov, detailnejšie hodnotenie a prehľad vybavenia. Tablety sa dajú triediť a zoradiť podľa rôznych kritérií a vzájomne porovnávať. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Mobilný telefón je skvelá vec, ktorá nám v mnohých ohľadoch zjednodušuje život. Vzhľadom na ich všestrannosť a šírku funkcií sa smartfónom podarilo výrazne ovplyvniť celé segmenty spotrebnej elektroniky. Stále sa zlepšujúce fotoaparáty v mobiloch napríklad spôsobili „klinickú smrť“ klasickým kompaktom − nových kompaktných fotoaparátov je ako šafranu. Mobily sa navyše postupne zväčšujú a displeje tých najväčších sa veľkosťou blížia k malým tabletom. Dôsledky sú poznateľné aj na trhu s tabletmi. Ten síce vyslovene neumiera, no zlaté časy, keď veľké firmy každoročne vypustili desiatky modelov, sú už minulosťou. Na katastrofické scenáre je však ešte skoro.

V predajnosti si k tabletom opäť nachádzame cestu. Ploché multimediálne prístroje stále dokážu poslúžiť na prácu aj zábavu a dajú sa kúpiť skutočne vydarené kúsky. Vo výsledkovej tabuľke aj tentoraz nájdete tak malé tablety s uhlopriečkou sedem až osem palcov, ako aj väčšie prístroje s diagonálou nad desať palcov. Najlacnejší testovaný model môže byť váš za menej ako stovku, najdrahší vyjde skoro na tisícku.  V prípade, že je tablet dostupný v rôznych variantoch (po stránke veľkosti vnútornej pamäte, alebo napríklad podpory LTE), zvolili sme na porovnanie lacnejšiu verziu. Na našom webe však nájdete všetky varianty.


tablety malé (7–8 palců) (porovnat)

tablety velké (10–12,3 palců) (porovnat)


Prihlásiť