Test dámskych holiacich strojčekov 2019

Publikované v časopise 6/2019

Holenie patrí do životov mnohých z nás rovnako ako napríklad čistenie zubov. Preto často pátrame nielen po vhodnej zubnej kefke, ale aj po žiletke, ktorá zbaví pokožku porastu bez útrap. Depilačných a epilačných spôsobov existuje mnoho, ženy však často volia plastové holiace strojčeky s čepieľkami. Aby sme im uľahčili orientáciu, až sa nabudúce budú rozhodovať, nechali sme otestovať 19 jednorazových holiacich strojčekov a mechanických holiacich strojčekov. Oholia vás všetky, s niektorými však zaplatíte krvavú daň.

Keď príde rad na holenie, môžeme povedať, že urputný boj s porastom zvádzajú viac ženy ako muži. Kým muži sa starajú najmä o svoje fúzy, ktoré skracujú, či schválne nechávajú rásť a potom upravujú, ženy bývajú nekompromisné. Ich túžbou je zbaviť sa chlpov dokonale a na čo najdlhšie, ideálne nastálo. A nezáleží, či ich k tomu vedú estetické alebo hygienické dôvody, prípadne tlak spoločnosti.

Priznajme si hneď na začiatok – jednorazový holiaci strojček, britva či žiletka nepredstavujú optimálny nástroj, ktorým dosiahneme dlhodobú absenciu porastu. Chlp sa s ich použitím totiž neodstráni aj s korienkom a môže po zásahu opäť nerušene rásť. Na druhej strane, s touto plastovou vecičkou možno chlpatý problém kedykoľvek vyriešiť raz-dva, čo je hlavný dôvod jej obľuby.

Ako v našom teste jednorazových holiacich strojčekov a strojčekov s výmennými hlavicami výrobky dopadli?


jednorázová holítka (porovnat)

holítka s výměnnou hlavicí (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dámske holítka 2019 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.5.2019


Prihlásiť