Test farieb na vlasy 2009

Publikované v časopise 8/2009

Ktorá žena si dnes nefarbí vlasy? Je ich skôr menšina. Farby na vlasy sú obľúbeným prostriedkom na zakrytie šedín. Lenže ako si vybrať takú farbu, ktorá vaše vlasy nezničí? Vyberte si správnu farbu podľa nášho testu farieb na vlasy. Iné ženy za vás vyskúšali, na ktoré farby sa dá spoľahnúť.

Čo sme zistili v našom teste o farbách na vlasy?


Výrobcovia vám toho veľa nasľubujú: Náš test farieb na vlasy tento rok ukázal, že situácia v tejto oblasti nie je ideálna. Žiadna zo štrnástich testovaných farieb nie je veľmi dobrá a iba osem ich je aspoň dobrých. Problém je predovšetkým v schopnosti rovnomerného zafarbenia vlasov.

Farby na vlasy blednú: Sľuby o dlhotrvajúcej farbe s odolným farbiacim pigmentom nemôžete brať vážne. Chemické farby podliehajú pôsobeniu svetla. Naše testy to preukazujú. Prezradíme vám, ktoré farby sú na zosvetlenie náchylnejšie a ktoré menej. Hodnotili sme predovšetkým trvanlivosť farieb, prekrytie šedín a rovnomernosť nanesenia farby na vlasy.

Trvalé zafarbenie za krátku dobu: Na trhu sú hitom desaťminútové farby. Dokážu skutočne rýchlo a najmä intenzívne zafarbiť vlasy tak, aby ste sa mohli tešiť z dlhodobého účinku? Pozor na to. Väčšinou ide iba o plané sľuby. 

dTest je tu pre vás. Otestovali sme za vás rôzne farby na vlasy a poradíme vám, ktoré účinkujú skutočne tak, ako to výrobca sľubuje. Predplaťte si náš dTest a zistíte, ktorá farba je pre vás tou najlepšou.
 


Testované výrobky - barvy na vlasy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Farby na vlasy (26 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2009


Prihlásiť