Test záhradných nožníc 2019

Publikované v časopise 5/2019

Záhradné nožnice patria k základnej výbave záhradkárov a k slovu sa dostanú prakticky v každom ročnom období. Stojí za to si za ne priplatiť, alebo dobrú prácu odvedú aj modely za pár eur? Vybrali sme 16 lacných aj drahších jednoručných nožníc a nechali ich preveriť v praxi. Väčšina dopadla dobre, niektoré dokonca veľmi dobre, no narazili sme aj na menej kvalitné kusy.

Pri realizácii tohto testu sme zamierili priamo do terénu a nakúpené záhradné nožnice rozdali profesionálnym záhradníkom, ktorí ich pri svojej práci bežne používajú. Vedia tak lepšie ako ktokoľvek iný, na čo sa zamerať a ako rozoznať dobré od zlých.

Každé nožnice prešli skúsenými rukami aspoň troch testujúcich, ktorí počas niekoľkých týždňov ich každodenného používania hodnotili napríklad ergonómiu a komfort použitia aj to, ako ľahko a kvalitne strihajú rôzne porasty. Tiež sme overovali, nakoľko sú vhodné pre ľavákov a osoby so slabým stiskom ruky.

V teste nás síce vyložene sklamala len menšina modelov, výsledky však ukazujú, že vyššia cena vždy nutne neznamená vyššiu kvalitu. Zároveň sa na jednej z popredných priečok umiestnili jedny z najlacnejších testovaných nožníc.


Testované výrobky - zahradní nůžky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Záhradné nožnice (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.5.2019


Prihlásiť