Test pyrolytických rúr 2019

Publikované v časopise 5/2019

Pyrolytické rúry nás lákajú na čistenie bez drhnutia. Fungujú však samočistiace programy tak, ako majú − a koľko energie pri nich spotrebujete? Aby sme na to dokázali odpovedať, poslali sme 16 rúr s pyrolýzou do laboratória. Ako obvykle sme vyberali tak z cenovo dostupných, ako aj z drahých modelov. A keďže sme ich testovali takisto ako vlani klasické rúry, môžete si ľahko porovnať, či za vyššiu cenu dostanete okrem funkcie pyrolýzy aj kvalitný spotrebič.

Rúra si musí vedieť poradiť s raňajkami, obedom aj dezertom. Skúšali sme preto, ako dobre dokážu upiecť kurča, piškótovú tortu či sušienky na dvoch roštoch nad sebou. Pomocou hriankového chleba sme ďalej zisťovali to, či rovnomerne grilujú v celom vnútrajšku. Tiež sme merali vnútornú teplotu a porovnávali ju s tou, ktorú zadáte na ovládači. Ukázalo sa, že nie vždy je v rúre toľko stupňov, koľko si myslíte.

Okrem samotného pečenia sme zaznamenávali aj ich spotrebu energie, preskúmali sme spôsob ovládania a ohodnotili sme hlučnosť rúr v prevádzke. Nakoniec sme ešte preverili ich bezpečnosť.


Testované výrobky - vestavné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vstavané rúry (52 výrobků)
poslední aktualizace: 2.7.2020


Prihlásiť