Test fotoaparátov 2019

Publikované v časopise 4/2019

Rozdelenie fotoaparátov na kompakty a zrkadlovky je už minulosťou. Dokazuje to aj náš aktuálny test, v ktorom sme sa zamerali na zložitejšie aj na jednoduchšie prístroje. Pokročilým tradičným zrkadlovkám smelo konkurujú tzv. bezzrkadlovky. V segmente kompaktov zas dominujú mobily. Ak si vyberiete správne, môžu fotografie z telefónu strčiť do vrecka aj fotky z vreckového ultrazoomu. Náš test však ukázal, že ani drahý mobil s extrémne vysokým rozlíšením nemusí dobre fotiť.

Fotoaparáty testujeme priebežne a niekoľkokrát do roka aktualizujeme našu databázu o najnovšie modely zrkadloviek, bezzrkadloviek aj kompaktov. Okrem toho do testu foťákov zaraďujeme aj najvyššie rady mobilných telefónov. Môžete si takto priamo porovnať, či sa vám oplatí kúpiť si vreckový kompakt, alebo vám postačí fotografia z mobilu.

V našom aktuálnom teste sme sa pozreli podrobne na zúbok foťákom, ktoré sme otestovali za posledný rok. Venovali sme sa všetkým rozšíreným typom. Medzi výsledkami nájdete systémové aparáty s výmenným objektívom, pokročilé kompakty, jednoduché vreckové prístroje aj odolné fotoaparáty určené na šport a outdoor. Tradične nechýbajú ani vlajkové lode mobilov Apple, Samsung, Google aj Huawei.


Kompakty (porovnat)

Fotoaparáty v mobilech (porovnat)

Pokročilé fotoaparáty s výměnným objektivem do 20 000 Kč (porovnat)

Pokročilé kompakty do 20 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty (136 výrobků)
poslední aktualizace: 25.11.2019
Kompakty (71 výrobků)
poslední aktualizace: 25.9.2019


Prihlásiť