Test trávnych kosačiek 2019

Publikované v časopise 4/2019

Jar je tu, a tak prišiel čas opäť povolať do boja kosačky na trávu. Tentoraz sme sa zamerali na klasické rotačné modely s rôznymi typmi pohonu − elektrické s káblom, akumulátorové aj benzínové. Kosili sme na rôznych druhoch trávnikov vrátane tých najprerastenejších a najzanedbanejších. Máme dobré správy. Vo všetkých kategóriách sme našli produkty, ktoré vedia precízne pokosiť trávnik a pritom nestoja majland. Navyše sa zdá, že kedysi neprekonateľným benzínovým kosačkám rastie konkurencia.

Desiatky ďalších otestovaných kosačiek

V našej webovej databáze na www.dtest.sk/sekacky nájdete výsledky ďalších modelov otestovaných v minulosti. Nahliadnuť môžete do detailnejšieho hodnotenia, kosačky je možné triediť a radiť podľa rôznych kritérií a vzájomne porovnávať. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Do nášho nezávislého testu sme zaradili 29 modelov zadelených do troch kategórií − elektrické batériové a benzínové. Vo všetkých sme našli zaujímavé modely, niektoré z nich aj so sympatickou cenovkou. Na vyslovený nepodarok sme nenarazili, prekvapenia sa však našli.

Úprava trávnika sa môže na prvý pohľad javiť ako jednoduchá činnosť. Ak však chcete celú problematiku preskúmať do detailu a spoznať, čo je pre váš trávnik najlepšie, treba sa na vec pozrieť prísnym vedeckým okom. Preto sme vybrané kosačky poslali do laboratória, ktorého pracovníci sa okrem iného starajú o trávnatý povrch prestížnych svetových športovísk vrátane najslávnejších tenisových a futbalových turnajov.

Skúšky sa skladali z kosenia nízkeho, vlhkého a vysokého trávnika aj prerastenej trávy. Na každý test vybrali pozemok rozdelený na rôzne úseky podľa počtu testovaných kosačiek tak, aby každá kosačka kosila dva rôzne úseky pridelené v náhodnom poradí. Každý z dvoch testujúcich odborníkov kosil s každou testovanou kosačkou aspoň raz.


elektrické travní sekačky (porovnat)

benzínové travní sekačky (porovnat)

akumulátorové travní sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické a benzínové (114 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2019


Prihlásiť