Test čističov kúpeľní 2019

Publikované v časopise 4/2019

Kúpeľňa je miesto, na ktorého čistote si zvyčajne dávame obzvlášť záležať. Kto by hľadal cestu, ako si prácu s upratovaním uľahčiť, tomu sa ponúkajú pohodlne aplikovateľné prostriedky s rozprašovačom. Pätnástku takých sme poslali do laboratória, aby ukázala, ako si dokáže poradiť s bežnými kúpeľňovými nástrahami. Výsledok? Nie všetky čističe si trúfajú na hrdzu a niektoré majú problémy so zvyškami mydla.

V čase jarného upratovania prinášame test čistiacich prostriedkov do kúpeľní. Pozornosť sme zamerali na univerzálne čistiace prostriedky predávané vo fľašiach s rozprašovačom. Ich výhodou je jednoduchá aplikácia aj na horšie prístupných miestach.

Do testu sme vybrali celkovo 15 prípravkov. Zastúpené sú výrobky známych aj privátnych značiek a okrem bežných prípravkov sme zaradili aj ekologické. Na všetky čistiace prostriedky čakali štyri praktické skúšky, pri ktorých sa malo preukázať, ako zvládnu odstrániť typickú špinu v kúpeľni. Konkrétne na pokusných dlaždiciach čakali vodný kameň, usadeniny tuku, mydla a hrdze.

Po praktickom teste nasledovala kontrola údajov na obaloch, pri ktorej sme zisťovali šetrnosť prípravkov k životnému prostrediu. V tomto prípade nás zaujímalo, či výrobky nie sú toxické pre životné prostredie a či neobsahujú niektoré z nežiaducich látok. Nakoniec sme sledovali aj to, či prípravky prešli niektorou z nezávislých certifikácií.

V praktických skúškach sa prípravkom darilo celkom dobre, lenže pre viaceré z nich predstavujú problém stopy po mydle a hrdzi.


Testované výrobky - čističe koupelen (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Čističe kúpeľní (15 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2019


Prihlásiť