Test ochrán počítača 2019

Publikované v časopise 3/2019

Po roku opäť prinášame test bezpečnostných programov pre operačné systémy Windows a MacOS. Zisťovali sme, či počítače ochráni pri práci na internete, pred nákazou z externého disku, a ako obvykle sme pripravili aj skúšku ich umelej inteligencie. Celkovo sme otestovali 34 programov v platených aj bezplatných verziách. V prípade Windows sme opäť odhalili niekoľko antivírusov deravých ako rešeto a pri MacOS sme zistili, že integrovaná ochrana počítačov Apple nemusí byť zďaleka taká žiarivá, ako sa o nej často hovorí.

Testy programov na ochranu počítača pripravujeme každoročne. Tento rok sme sa rovnako ako minulý rok rozhodli preveriť nielen antivírusy pre Windows, ale aj pre počítače Apple s operačným systémom MacOS. Celkovo sme otestovali 34 bezpečnostných programov, z toho 24 pre Windows a 10 pre MacOS. Skúšali sme pritom napríklad to, či vás ochráni pri práci na internete, pri pripojení neznámeho disku k počítaču, aj to, ako si poradí s neznámymi škodcami len s pomocou vlastnej umelej inteligencie.

Výsledok je už tradične rôznorodý. Narazili sme na vynikajúce programy, ktoré ponúkajú kvalitné zabezpečenie nielen pred škodlivými kódmi, ale napríklad aj pred phishingom či ransomwarom – takisto sme objavili nespoľahlivé antivírusy, ktoré vás ochránia horšie ako predinštalovaná ochrana v operačnom systéme. Navyše sa ukázalo, že kvalitný bezplatný program môže chrániť oveľa lepšie ako nekvalitný platený.                                 


bezpečnostní programy pro Windows 2019 (porovnat)

bezpečnostní programy pro macOS 2019 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítača 2019 (34 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2019


Prihlásiť