Test práškov a gélov do umývačky 2019

Publikované v časopise 3/2019

Blúdite medzi regálmi, keď potrebujete doplniť zásoby umývacích prostriedkov do umývačky? Snažíte sa porovnávať ceny jednotlivých typov výrobkov rôznych značiek a nakoniec kúpite ten, ktorý je práve zlacnený? Alebo si radšej automaticky vyberáte osvedčenú kvalitu? Pokiaľ vám ide o účinnosť, tak vám náš test 14 práškov a gélov do umývačky môže s výberom pomôcť.

Umývačku riadu vlastní zhruba tretina zo 4,3 milióna českých domácností − také sú čísla Českého štatistického úradu, ktoré sú výsledkom prieskumu z roku 2015. Odvtedy nejaký ten rok uplynul, napriek tomu môžeme usudzovať, že viac ako 1,5 milióna spotrebiteľov vyberá raz za čas chemický prostriedok, ktorým pomôže svojmu prístroju zbaviť riad efektívne zvyškov jedla.

Je to úctyhodné množstvo ľudí, ktorí sa musia z času na čas popasovať s drogériovým nákupom. Aby sme niektorým výber uľahčili, prichádzame s testom umývacích prostriedkov do umývačky –tentoraz sme sa zamerali na prášky a gély.

Ich výhodou je, že ich môžete ľubovoľne dávkovať napríklad podľa špinavosti alebo množstva riadu. Nahliadnuť môžete aj do testu tabliet a kapsúl do umývačky,no výsledky nie sú s práškami a gélmi úplne porovnateľné, hoci celkovo lepší výkon tabliet a kapsúl predsa len odrážajú.

Do laboratória sme poslali 14 vzoriek práškov a gélov vrátane štyroch, ktoré sa prezentujú ako ekologické. Rovnako ako minule sme zisťovali, ako dobre umytý a trblietavý riad po sebe zanechajú.


Testované výrobky - prášky a gely do myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prášky a gély do umývačky (14 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2019


Prihlásiť