Test tabletov 2018

Publikované v časopise 12/2018

Tak ako každý rok, aj tento vám prinášame predvianočné porovnanie tabletov všetkých cenových kategórií. Tentoraz sme vybrali 17 otestovaných prístrojov menších aj väčších uhlopriečok. Segment tabletov už nie je taký exponovaný ako v minulosti a mnoho výrobcov mu venuje vlažnejšiu pozornosť ako predtým. To však neznamená, že by bola núdza o podarené a zaujímavé modely. Boj o titul najlepšieho tabletu opäť zvádza Apple so Samsungom, no nesklamali ani ďalšie značky. Nenároční používatelia si vyberú aj z lacnejších modelov, medzi nimi je však nutné voliť obozretnejšie.

Ďalšie otestované tablety

Na dtest.sk/tablety nájdete výsledky ďalších tabletov otestovaných v minulosti, detailnejšie hodnotenie a prehľad vybavenia. Tablety je možné triediť a radiť podľa rôznych kritérií a vzájomne porovnávať. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Mediálne najväčšia udalosť vo svete tabletov, predstavenie nových top modelov iPad Pre od Applu, sa tento rok udiala len pár týždňov pred uzávierkou tohto vydania. Nakoniec sa nám ich, vďaka pohotovosti v laboratóriu, podarilo otestovať včas, a my vám môžeme priniesť ich výsledky spolu s ďalšími tabletmi preverenými v tomto roku. Podarilo sa Applu obhájiť pozíciu výrobcu najlepšieho tabletu? Ako sa umiestnil nový vlajkový model jeho tradičného soka Samsungu? Nielen toto sa dozviete z nášho testu.

V laboratóriu sme sa, okrem iného, zamerali na kvalitu displeja, výdrž batérií, výkon alebo pohodlné ovládanie. Vyskúšali sme aj fotoaparáty a kamery v tabletoch, surfovali s nimi po internete, sledovali video, počúvali hudbu a čítali elektronické knihy, aby sme vám pomohli vybrať taký, ktorý splní vaše požiadavky.


Tablety velké (9,7-12,9 palce) (porovnat)

Tablety malé (6,9-8,4 palce) (porovnat)


Prihlásiť