Test tyčových mixérov

Publikované v časopise 12/2018

Tyčový mixér máme počas chladnejších mesiacov spojený najmä s prípravou hustých krémových polievok. Vďaka množstvu ponúkaných funkcií vám však pomôže aj s mixovaním smoothie, dojčenskej výživy, sekaním cibule alebo šľahaním snehu z bielkov. V našom teste sme pozornosť zamerali predovšetkým na to, s čím všetkým a ako efektívne vám jednotlivé modely pomáhajú v kuchyni alebo nakoľko ľahko sa ovládajú. Medzi 18 testovanými zástupcami sme narazili na priepastné rozdiely v cene i výkone.

Tyčový mixér by mal byť ľahký a ľahko ovládateľný spotrebič, ktorý vám v kuchyni nezaberie príliš veľa miesta. Zloží sa jedným cvaknutím, použije a rýchlo umyje (väčšina modelov sa totiž už dnes dá čiastočne alebo celkovo umývať v umývačke). Ušetrí vám tak prácu nielen s prípravou jedál a nápojov, ale aj s hromadením použitého kuchynského náčinia.

Ako sa však jednotlivé modely osvedčujú v praxi? V rámci nášho testu sme vyskúšali, ako si tyčové mixéry poradia s mixovaním, šľahaním a sekaním. Otočné čepele sa preto roztočili pod dohľadom laboratórnych expertov na plné obrátky. Postupne vznikala majonéza alebo dojčenská výživa, sekali sa orechy aj cibuľa a šľahal sa sneh z vaječných bielkov.

Ukázalo sa, že nehľadiac na zloženie dodávaného príslušenstva a obstarávaciu cenu majú testované výrobky podstatné rozdiely vo výkone. Niektorým tyčovým mixérom išla práca pekne od nohy (rozumejte mixovacej), ostatným zúčastneným sa jednoducho nedarilo: orechy zostali v celku, namiesto majonézy vznikla tekutá žbrnda a detská výživa bola plná hrudiek. Zlým výsledkom niektorých modelov nezabránil ani punc známej značky alebo vysoká cena, ktorú si spotrebitelia často mylne vysvetľujú ako záruku kvality.


Testované tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (34 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2018


Prihlásiť