Test vysávačov 2009

Publikované v časopise 6/2009

Uvažujete o kúpe nového vysávača do domácnosti alebo kancelárie, ale neviete si dať rady? Aj tu platí pravidlo, že ten najdrahší výrobok, ktorý si zadovážite, nemusí byť vždy najspoľahlivejší. Ušetrite čas a svoje peniaze a pozrite sa na náš nezávislý test vysávačov, ktorý vám výber nového domáceho spotrebiča môže uľahčiť. Otestovali sme 36 dostupných výrobkov rôznych cenových kategórií a značiek. Zamerali sme sa na tie, ktoré spája nálepka - energeticky úsporný spotrebič.

Čo sme v našom teste vysávačov odhalili?


Nepravdivé informácie o výkone: Niektoré vysávače disponujú nedostatkami, s ktorými zákazníka neoboznámi žiadny pribalený manuál. Preukázali sme, že skutočný výkon vysávača je často až o niekoľko stoviek wattov nižší, ako tvrdí výrobca. Odlišnosti sme našli tiež v schopnosti vysávať nečistoty či v nehygienickom vyprázdňovaní nádoby.
 
Drahý vysávač nemusí znamenať najspoľahlivejší: Aj keď je vysávač pomerne jednoúčelové zariadenie a neočakávame od neho oveľa viac ako to, že bude odstraňovať prach, chlpy, vlasy, vlákna a iné nečistoty, že ich bude úspešne zadržiavať vo svojom vrecúšku alebo prachovej nádobe, pohodlná obsluha, nízka hlučnosť a iné aspekty predstavujú rozdiely, ktoré môžu rozhodovať o cene a spokojnosti zákazníka.

„Zelené“ vysávače sú prínosom pre ekológiu: Testované vysávače sú pozitívnym prínosom pre ekologicky zodpovednú spotrebu. Musíme sa ale pripraviť na vyššiu kúpnu cenu v porovnaní s inými vysávačmi.

Prečo si máte preštudovať výsledky testu?
Výsledky nezávislého porovnania vysávačov dostupných na českom a slovenskom trhu, ktoré zrealizovalo Občianske združenie TEST, sú prekvapujúce. Porovnanie produktov značiek Electrolux, Miele, Philips, Hoover, Fagor a iných, odhaľuje výhody výrobkov aj ich nedostatky, na ktoré by mal byť zákazník pred kúpou upozornený. Test tak umožňuje potenciálnemu zákazníkovi investovať do nového vysávača rozumne.


Testované vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače 2009 (36 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2009


Prihlásiť