Test vysávačov 2009

Publikované v časopise 6/2009

Uvažujete o kúpe nového vysávača do domácnosti alebo kancelárie, ale neviete si dať rady? Aj tu platí pravidlo, že ten najdrahší výrobok, ktorý si zadovážite, nemusí byť vždy najspoľahlivejší. Ušetrite čas a svoje peniaze a pozrite sa na náš nezávislý test vysávačov, ktorý vám výber nového domáceho spotrebiča môže uľahčiť. Otestovali sme 36 dostupných výrobkov rôznych cenových kategórií a značiek. Zamerali sme sa na tie, ktoré spája nálepka - energeticky úsporný spotrebič.

Čo sme v našom teste vysávačov odhalili?


Nepravdivé informácie o výkone: Niektoré vysávače disponujú nedostatkami, s ktorými zákazníka neoboznámi žiadny pribalený manuál. Preukázali sme, že skutočný výkon vysávača je často až o niekoľko stoviek wattov nižší, ako tvrdí výrobca. Odlišnosti sme našli tiež v schopnosti vysávať nečistoty či v nehygienickom vyprázdňovaní nádoby.
 
Drahý vysávač nemusí znamenať najspoľahlivejší: Aj keď je vysávač pomerne jednoúčelové zariadenie a neočakávame od neho oveľa viac ako to, že bude odstraňovať prach, chlpy, vlasy, vlákna a iné nečistoty, že ich bude úspešne zadržiavať vo svojom vrecúšku alebo prachovej nádobe, pohodlná obsluha, nízka hlučnosť a iné aspekty predstavujú rozdiely, ktoré môžu rozhodovať o cene a spokojnosti zákazníka.

„Zelené“ vysávače sú prínosom pre ekológiu: Testované vysávače sú pozitívnym prínosom pre ekologicky zodpovednú spotrebu. Musíme sa ale pripraviť na vyššiu kúpnu cenu v porovnaní s inými vysávačmi.

Prečo si máte preštudovať výsledky testu?
Výsledky nezávislého porovnania vysávačov dostupných na českom a slovenskom trhu, ktoré zrealizovalo Občianske združenie TEST, sú prekvapujúce. Porovnanie produktov značiek Electrolux, Miele, Philips, Hoover, Fagor a iných, odhaľuje výhody výrobkov aj ich nedostatky, na ktoré by mal byť zákazník pred kúpou upozornený. Test tak umožňuje potenciálnemu zákazníkovi investovať do nového vysávača rozumne.


Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače 2009 (36 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2009


Prihlásiť