Test detektorov dymu 2018

Publikované v časopise 10/2018

Domácu požiarnu ochranu často zanedbávame. Investícia do požiarneho hlásiča pritom nemusí byť vôbec vysoká a môže nielen zachrániť náš majetok, no aj ľudské životy. Otestovali sme preto 13 detektorov dymu. Merali sme, ako rýchlo zareagujú v prípade niekoľkých druhov požiaru, ako hlasno bijú na poplach aj to, či v nich nebudete musieť meniť batériu príliš často. Nespálite sa, keď siahnete po tom najlacnejšom?

Požiar v domácnosti je nešťastie, ktoré môže mať katastrofálne následky. Nie je však ťažké ani nákladné sa na riziko požiaru pripraviť. Základ predstavujú požiarne hlásiče. Ide o prístroje, ktoré stoja pár desiatok eur a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Neustále pritom strážia, či vo vašom dome nezačne niečo horieť.

Investícia do požiarneho hlásiča sa stopercentne oplatí. No ktorý si vybrať? Napríklad s pomocou nášho testu, v ktorom sme detailne vyskúšali 13 detektorov dymu. Merali sme, ako rýchlo zareagujú v prípade niekoľkých druhov požiaru, ako hlasno bijú na poplach aj to, či v nich nebudete musieť meniť príliš často batériu.


Testované výrobky - detektory kouře (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Detektory dymu (13 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Prihlásiť