Test IPL epilátorov 2018

Publikované v časopise 10/2018

Na odstraňovanie chĺpkov môžete použiť žiletku alebo depilačný krém. No ich použitie má len krátkodobý efekt a za niekoľko dní je potrebné siahnuť po nich znovu. Kto túži po trvalejšej metóde, môže vyskúšať epilátory, ktoré by mali chĺpky odstraňovať aj s korienkami. V aktuálnom teste sme sa zamerali na prístroje využívajúce technológiu intenzívneho pulzného svetla (IPL). Dočítate sa v ňom, ako efektívne zvládajú boj s ochlpením, či sa jednoducho ovládajú aj či sú bezpečné.

Otestované IPL epilátory na

Na  dtest.sk/ipl-epilatory nájdete IPL epilátory otestované v minulosti. Výrobky môžete triediť a zoradiť podľa rôznych kritérií a vzájomne porovnávať. Výsledky sú dostupné našim predplatiteľom.

Rovnako ako srsť zvierat, aj ochlpenie ľudí má ochrannú funkciu. Zarastená ochlpená pokožka je v porovnaní s tou oholenou lepšie chránená pred slnečným žiarením aj sa na nej lepšie liečia prípadné zranenia. Napriek týmto pozitívam, ktoré nám boli dané od prírody, sa väčšina žien, a aj niektorí muži, snaží s ochlpením bojovať. Oholené pazuchy aj intímne partie sú módou iba posledné desaťročia, no napríklad s chĺpkami na nohách ženy bojovali odpradávna.

V dvadsiatom prvom storočí existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť odstránenie ochlpenia. Medzi hlavné metódy, ako dosiahnuť hladkú pleť, patrí depilácia, teda „odseknutie“ chĺpkov na povrchu pokožky, alebo epilácia, teda vytrhnutie chĺpkov aj s koreňmi. Každá metóda má svoje pre aj proti.

V prvom prípade musíte počítať iba s krátkym časovým efektom v priebehu niekoľkých dní a navyše sa vystavujete riziku poranenia ostrým holiacim predmetom (žiletka, holiaci strojček a podobne). Pozitívom depilácie je nízka finančná náročnosť, časová nenáročnosť a bezbolestnosť.

Naopak, pri epilácii, pri ktorej sa používa nielen IPL (fotoepilácia), ale tiež napríklad laser alebo cukrová pasta, musíte počítať s vyššou jednorazovou investíciou a v niektorých prípadoch aj s bolestivosťou.

Doma aj v salóne

Epilácia sa stáva stále populárnejšou a možnosť zbaviť sa chlpov natrvalo láka stále viac a viac ľudí. K zariadeniam, ktoré sú vhodné tak do kozmetických salónov, ako aj na bežné použitie v domácich podmienkach, patria epilátory využívajúce IPL technológiu, teda intenzívne pulzné svetlo.

Po necelých dvoch rokoch sa vraciame k testu týchto výrobkov a znovu, až na výnimky, prinášame dobré správy. Viac podrobností o testovaných kategóriách si prečítajte v našom texte a tabuľke.


Databáze testovaných výrobků

IPL epilátory (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Prihlásiť