Test detských autosedačiek 2009

Publikované v časopise 6/2009

Detské autosedačky so systémom Isofix, sú jednoznačne veľkým krokom vpred. Sú bezpečnejšie ako tie,  ktoré sa upevňujú pomocou bezpečnostných pásov v automobile. Každoročný veľký medzinárodný test autosedačiek, do ktorého sa TEST zapojil i tento rok, však priniesol nepríjemné výsledky. Tri modely autosedačiek so základňou Isofix pri skúškach neuspeli, a teda sa dajú označiť  ako nebezpečné.

Dieťa pripútané iba bezpečnostnými pásmi alebo dokonca vôbec nepripútané, nepatrí do auta.  Už pri náraze v rýchlosti iba 30 km/h môže dôjsť ľahko ku smrteľnému zraneniu. I keď  sa v našom teste tentoraz objavili  aj »nedostatočné« sedačky, vždy platí: lepšia zlá detská autosedačka ako žiadna. Pokiaľ je vaše auto vybavené bodmi systému Isofix, rozhodne si kúpte isofixovú sedačku. Vyvarujte sa však trom z nich, ktoré pri použití Isofix základne nie sú bezpečné. Ak nemáte Isofix, kúpte si bežnú autosedačku, ktorá sa dá pripevniť bezpečnostnými pásmi vozidla buď pomocou základne, alebo pripútaním sedačky.
Niektoré autosedačky sa dajú použiť aj ako korbička alebo sedačka kočíka tzv. cestovný systém. Výberom vhodného kočíka a autosedačky sa dajú ušetriť peniaze i miesto v batožinovom priestore; sedačku iba preložíte z auta na kostru kočíka. Test cestovných systémov a kombinovaných kočíkov, ktoré sa dajú použiť  s detskými autosedačkami, sme priniesli v aprílovom vydaní časopisu TEST a predplatitelia ich nájdu na www.dtest.cz.


(porovnat)

Autosedačky 2008 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2009 - 2010 (81 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Prihlásiť