Test sušičiek bielizne 2018

Publikované v časopise 9/2018

Prať musíme stále, nech je vonku akokoľvek. Ideálny pomocník na sušenie bielizne, ktorým je teplý vietor, sa v daždivých mesiacoch zháňa len ťažko. Preto mnoho ľudí pristupuje ku kúpe spotrebiča, ktorý suchý vánok zaistí stlačením tlačidla. Pre tých, ktorí o takejto kúpe uvažujú, máme dobrú správu. Sušičky bielizne testujeme pravidelne a opäť vám prinášame nové výsledky. Prevažná väčšina zo 14 otestovaných modelov si navyše odniesla dobré známky.

Poďme si hneď na začiatku znova pripomenúť, že najlacnejšie (a niekedy aj najrýchlejšie) schne bielizeň na šnúre, a to v podstate pri akejkoľvek teplote – aj v mraze. Ak je však navyše aj teplo alebo sa zvýši prúdenie okolitého vzduchu, odparuje sa voda oveľa rýchlejšie.

Takéto podmienky však príroda celoročne neponúka a nie každý má dostatočne veľký, dobre vetraný byt alebo prístup do sušiarne. Práve pre takého človeka predstavuje možné riešenie sušička. Sušiace prístroje dokážu potrebné podmienky vyvinúť vo svojich útrobách a zvyčajne vás za dve až tri hodiny odmenia suchou voňavou bielizňou.

Dobrá správa je, že sušičky patria medzi domáce spotrebiče, ktoré pravidelne testujeme. Tento rok prichádzame so 14 overenými modelmi kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom. Ktorá je najlepšia? Ktorá je úspornejšia ako ostatné? Ktorú radšej umiestniť do garáže a ktorá môže sušiť aj v byte a nikoho nerušiť?


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky bielizne (35 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2019


Prihlásiť