Test správcov hesiel 2018

Publikované v časopise 7/2018

Nosiť v hlave heslá do všetkých online služieb, webov a sociálnych sietí je takmer nemožné. Ideálne riešenie z hľadiska pohodlia aj bezpečnosti predstavuje správca hesiel, ktorý si ich bude pamätať za vás a ešte postráži, aby sa heslá nedalo len tak prelomiť. Otestovali sme preto 20 správcov v platenej aj bezplatnej verzii. Ktorý z nich sa o vaše prístupové údaje postará najlepšie?

Ako si poistiť bezpečnosť pri práci na internete? Základ predstavuje, pochopiteľne, antivírusový program. Lenže časy, keď nás ohrozovali hlavne vírusy, sú už preč. Dnes často zbierame najcitlivejšie dáta nie na disku, ale na online úložiskách − napríklad v e-maile, na sociálnych sieťach alebo v službách, ako je e-banking. Pritom ich nezriedka chráni iba triviálne heslo, ktoré môže skúsený hacker pomocou svojich nástrojov rozlúštiť bez väčších problémov.

Odborníci preto odporúčajú, aby ste si na prihlásenie vymysleli čo najzložitejšie heslo, ktoré bude obsahovať kombináciu malých aj veľkých písmen, číslic a špeciálnych znakov. Lenže kto si má také heslo pamätať? Našťastie je tu pohodlné riešenie − správca hesiel. Ide o program, ktorý si zapamätá vaše heslá a vyplní ich za vás, a dokonca vám ponúkne možnosť automatického vytvorenia bezpečného kódu pre každé prihlásenie. Otestovali sme preto 20 populárnych programov a skúšali sme, ako sa so svojimi povinnosťami skutočne vyrovnajú. Správcu hesiel sme testovali tak na operačných systémoch Windows, MacOS, ako aj na mobilnom Androide a iOS.


Testované výrobky - správci hesel (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Správcovia hesiel (20 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018


Prihlásiť