Test vŕtačiek 2018

Publikované v časopise 7/2018

Vŕtanie, skrutkovanie, uťahovanie... Vŕtačku môžete v domácnosti, dielni, záhrade aj inde využiť rôznymi spôsobmi. Pamätajte však, že na rôzne typy činností sa hodia rôzne druhy vŕtačiek. Vyskúšali sme sieťové príklepové vŕtačky s jednou aj dvoma rýchlosťami a tiež príklepové aj bezpríklepové akumulátorové modely. Aj ony disponovali jednou alebo dvoma rýchlosťami. Vŕtali a skrutkovali sme do rôznych materiálov. Výsledok? Rozdiely v kvalite sú v rámci jednotlivých kategórií veľké.

Vševedka, s ktorým by ste mohli hravo navŕtať diery do mäkkých aj tvrdých materiálov, ale aj dokonale zaskrutkovať nábytok, by ste v obchode pravdepodobne hľadali márne.

Vzhľadom na rôzne využitie jednotlivých kategórií vŕtačiek sme výslednú tabuľku rozdelili na niekoľko sekcií. Akumulátorové vŕtačky, niekedy nazývané aku skrutkovače, sú vzhľadom na menší výkon a väčší krútiaci moment vhodnejšie na skrutkovanie, prípadne vŕtanie do mäkších materiálov. Niekto si pod označením vŕtačka predstaví klasický model s káblom. Tie sú pre zmenu vhodnejšie na vŕtanie, a ak sú vybavené príklepom (čo je príklad všetkých testovaných), môžete sa s nimi pustiť aj do tvrdého kameňa alebo betónu.

Do testu sme zaradili zástupcov veľkých svetových hobby značiek, nechýba tak Black & Decker, Bosch, Einhell, Makita, Metabo, Powerplus alebo Ryobi. Test prebiehal v medzinárodnej spolupráci, a tak tentoraz, bohužiaľ, nezostalo miesto na nášho výrobcu Narex. To sa pokúsime napraviť v teste, ktorý chystáme na budúci rok.


Akuvrtačky s příklepem (porovnat)

Akuvrtačky bez příklepu (porovnat)

síťové příklepové vrtačky dvourychlostní (porovnat)

síťové příklepové vrtačky jednorychlostní (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vŕtačky akumulátorové (31 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018
Vŕtačky s príklepom (24 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018


Prihlásiť