Test schodíkov do domácnosti 2009

Publikované v časopise 4/2009

Zamýšľali ste sa niekedy nad kvalitou schodíkov do domácnosti? Určite nejde o banálnu vec. Ich bezpečnosť  je veľakrát sporná, čo dokazuje i náš test. Podelíme sa s vami o výsledky a vy budete mať istotu, že manipulácia s kúpenými schodíkmi vás nevystaví zbytočnému riziku zranenia.

Čo zistil náš test o schodíkoch do domácnosti?

Schodíky do domácnosti: Pre rôzne upratovanie, ale i rekonštrukciu bytu či domu využijete schodíky. Nemáte ich? Rozmýšľate, kde ich kúpiť? Vieme, ktoré predajne nevyhoveli požiadavkám na bezpečnosť schodíkov. Mnohé mali početné nedostatky. Testovali sme pre vás výrobky z rôznych materiálov.

Materiál schodíkov: Materiál by mal byť predovšetkým kvalitne opracovaný a mať primeranú povrchovú úpravu. Pozor na ostré hrany. Niektoré výrobky ich majú. Dôležitá je tiež dostatočná hrúbka materiálu a vylúčenie miest, ktoré vás môžu veľmi bolestivo priškripnúť. Nutná je aj protišmyková úprava na konci nožičiek.

Na čo si máte dať pri schodíkoch pozor: Schodíky, ktoré majú byť bezpečné, musia mať tiež protišmykový povrch stupienkov. Ďalej musia byť stupienky a plošina vo vodorovnej polohe, pokiaľ  s nimi pracujete. Nutné je aj správne zaistenie.  Bohužiaľ niektoré výrobky majú chybnú konštrukciu. Preto schodíky do svojej domácnosti vyberajte naozaj starostlivo. 

TEST je tu pre vás a zameriava sa i na veci, ktoré by vás ani nenapadlo skúmať, ale ktorých kvalita je tiež  dôležitá. Predplaťte si náš test a dozviete sa, ktoré schodíky sú bezpečné.


Testované výrobky - schůdky do domácnosti (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Schodíky (21 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2009


Prihlásiť