Test detských kočíkov 2009

Publikované v časopise 4/2009

Kočík predstavuje investíciu, a preto je potrebné výberu venovať pozornosť. Vyberte si taký, ktorého cena bude optimálna, ale ktorý bude zároveň bezpečný a spoľahlivý. TEST pre vás testoval 29 výrobkov a vie, ktoré kočíky obstáli.

Čo zistil náš test o detských kočíkoch?

Typy kočíkov: Kočíkov je viacero typov. Všeobecne ich rozdeľujeme do troch kategórií podľa ich konštrukcie a použitia. Máme športové kočíky pre menšie deti, ďalej tzv. kombináciu umožňujúcu polohu v sede i klasickú v ľahu a cestovný systém. Tretí typ sa zvyčajne používa aj ako autosedačka. Aký kočík si zadovážiť? Je potrebné premyslieť jeho využitie. Poradíme vám, ktoré konkrétne kočíky sú najlepšie.

Bezpečnosť kočíka: Bezpečnosť je samozrejme najdôležitejšia vlastnosť. Je posudzovaná podľa európskej normy. Vieme, ktoré kočíky radšej nepoužívať, ak chcete zachovať maximálnu bezpečnosť svojho malého potomka.

Kočíky pre malých i väčších: Všeobecne sú kočíky stavané pre deti do troch rokov. Podľa veku dieťaťa majú svoje špecifiká. Pre deti do pol roka je nutné, aby mali nastaviteľnú opierku chrbta v uhle väčšom než 150 stupňov. Dôležité je zamerať sa tiež na hĺbku sedadla, jeho mäkkosť a najmä na nastaviteľný  systém bezpečnostných pásov.

Prekonávanie schodov: Zostupovanie a výstup schodov s kočíkom, môže byť dosť problematický. Problémom často býva nevhodne umiestnený pedál brzdy. Ten potom pri jazde do schodov zadrháva. Ktoré kočíky ho majú? I na to sa zameral náš test.

Čo ešte povedať o kočíku: Zadovážte si taký kočík, s ktorým sa vám bude ľahko manipulovať pri rôznych činnostiach, napr. pri nastupovaní do MHD. Zamerajte sa tiež na veľkosť a prístupnosť úložného priestoru. Môžete potom prevážať mnoho vecí a nepotrebujete ďalšiu tašku.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na kočíky pre deti. Ktoré sú bezpečné a celkovo najvhodnejšie pre vašu ratolesť? Predplaťte si náš časopis a budete vedieť viac.


(porovnat)

Kočíky staršie (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočárky 2009 (24 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2009


Prihlásiť