Test digitálnych fotoaparátov 2009

Publikované v časopise 4/2009

Vedeli ste, že sa klasické kompaktné fotoaparáty oproti minulosti značne zlepšili? Snímky sú kvalitnejšie a mnoho užívateľov tento fotoaparát maximálne oceňuje. Bude vhodný i pre vás? Test overil konkrétne výrobky a prináša vám výsledky...

Čo zistil náš test o digitálnych fotoaparátoch?

Digitálne fotoaparáty: Test kompaktných fotoaparátov v roku 2008 nedopadol dobre. Pri výrobkoch sa objavoval obrazový šum a ďalšie nedostatky. Tento rok testy ukazujú, že je situácia oveľa priaznivejšia. Už je z čoho vyberať  a určite aj vy objavíte prístroj, ktorý vám bude celkom vyhovovať. 

Mobil s fotoaparátom verzus malý kompakt: Porovnávali sme pre vás kvalitu fotografií z jednoduchých kompaktov  a z fotoaparátov. Keď budete hľadať medzi najrôznejšími výrobkami, snáď vždy má aj ten najhorší kompakt kvalitnejšie fotografie než mobilné telefóny. Pre bežnú príležitosť je kompakt celkom vyhovujúci. Pokiaľ teda od nich neočakávate umeleckú kvalitu.

Pamäť karty: Bude vám stačiť jedna pamäťová karta na všetky fotografie, ktoré hodláte urobiť na svojej dovolenke alebo pri inej príležitosti? Záleží na rozlíšení, ale tiež na celkovej veľkosti. Ktoré prístroje majú veľkú pamäťovú kartu. Môžete si síce dokúpiť ďalšiu pamäťovú kartu, ale tie sú pomerne drahé.

Pre tých náročnejších: Vytvorili sme pre vás prehľadnú tabuľku jednoduchých kompaktných fotoaparátov s cenou od sedemdesiat  do tristo EUR. Chcete niečo viac?  Aj pokročilejšie kompakty sme pre vás testovali.

TEST je tu pre vás. Zamerali sme sa na digitálne fotoaparáty a skúmali sme vlastnosti 62 rôznych výrobkov. Ako dopadli? S ktorými budete spokojní? Predplaťte si náš test a budete to vedieť i vy.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Staršie testy fotoaparátov (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Prihlásiť