Test USB pamäťových diskov a SD kariet 2018

Publikované v časopise 3/2018

Malé pamäťové úložiská máme v mobiloch, foťákoch a možno nosíte záložnú „flešku“ aj vo vrecku. No viete, aký je váš disk skutočne rýchly? A viete sa zorientovať v informáciách uvedených na karte? Vybrali sme 19 USB pamäťových diskov a 11 SD kariet a otestovali, ako rýchlo si poradia s čítaním aj zápisom dát. Ukázalo sa, že sú medzi nimi priepastné rozdiely, ktoré vás pri kopírovaní, presúvaní alebo nahrávaní môžu stáť veľa času a možno aj nervov.

Hľadáte vreckové úložisko pre každodenné prenášanie dát? Potom si prečítajte náš test USB pamäťových diskov. Vybrali sme 19 USB diskov s kapacitou 128 GB a otestovali, ako rýchlo dokážu čítať a zapisovať dáta. Alebo chcete naopak úložisko do mobilu alebo fotoaparátu? Preto sme k USB diskom pripojili ešte ďalších 11 SD kariet s kapacitou 64 GB.

Výsledok nás prekvapil. Hoci podľa cenovky a obalu by mali byť karty viac-menej podobné, rýchlosť sa často líšila až niekoľkonásobne. V jednom prípade dokonca robil rozdiel najrýchlejšej a najpomalšej karty až dvadsaťnásobok. Ak potrebujete vybrať naozaj svižnú USB pamäť alebo SD kartu, na ktorú sa môžete spoľahnúť, pozrite sa radšej najprv na výsledky nášho testu.


SD karty (porovnat)

USB flash disky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Flash disky (19 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2018
SD karty (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2018


Prihlásiť