Test práčok so sušičkou 2018

Publikované v časopise 1/2018

Mnoho ľudí býva v malých domácnostiach bez balkóna, v ktorých sa často stretávajú s otázkou: kam s práve vypranou bielizňou? V bytoch mnohokrát nie je miesta nazvyš a nájsť priestor, kde by neprekážala práčka a sušička, môže byť pre mnohých problém. Ponúka sa riešenie spočívajúce v obstaraní práčky kombinovanej so sušičkou. Kúpou prístroja 2 v 1 ušetríte miesto, a bielizeň tak nebude nutné „núdzovo“ sušiť na skladacom sušiaku, ktorý zaberie tiež dosť miesta. Či je kúpa práčky so sušičkou skutočne výhra, sme preverili v aktuálnom teste.

Dom so záhradou či veľký byt s terasou je snom mnohých ľudí, no nie každému sa splní. Kto nemá možnosť vešať bielizeň vonku alebo napríklad na povalu a nemá kam umiestniť sušičku, sa často uchyľuje k sušeniu v domácnosti na rozkladacom sušiaku. Z našej ankety na Facebooku vyplynulo, že tento spôsob sušenia bielizne je bežný pre viac ako 30 % respondentov. Dodajme, že toto riešenie nie je veľmi ideálne. Sušiak nie je práve vzhľadný a zaberá miesto. Navyše, zvlášť v zimných mesiacoch, keď sa veľmi nevetrá, môžu sušením v byte vznikať podmienky pre vznik a šírenie plesní, ktoré nie sú v domácnosti práve zvaným hosťom.

Ak si s hľadaním vhodného miesta na sušenie bielizne často lámete hlavu, dobrým riešením sa zdá kúpa práčky kombinovanej so sušičkou. Takýto prístroj sa javí ako ideálna voľba najmä preto, že ušetrí miesto. Ako vyplynulo z nášho testu, ďalšie pozitíva sa už hľadajú horšie. V praní sa síce týmto výrobkom darí podobne ako klasickým práčkam, no v sušení sú slabšie než ich samostatne stojace kolegyne.


Databáze testovaných výrobků

Práčky so sušičkou (7 výrobků)
poslední aktualizace: 2.1.2018


Prihlásiť