Test digitálnych videokamier 2009

Publikované v časopise 2/2009

Dnešné digitálne videokamery s vysokým rozlíšením sú hodnotené najlepšie. Však stále nie je veľmi vysoká ich kvalita zvuku. Ktoré prístroje sú najlepšie? TEST vám poradí.

Čo zistil náš test o digitálnych videokamerách?

Moderné digitálne videokamery: Digitálne kamery musia čeliť konkurencii fotoaparátov a mobilných telefónov. Mnohým ich kvalita stačí a výhodou je nižšia cena. Ak však chcete kvalitný záznam, budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Akú digitálnu kameru si vybrať? V našom testovaní sme sa zamerali predovšetkým na kamery vybavené pevným diskom a na tie, ktoré ukladajú záznam na pamäťovú kartu.

Vysoké rozlíšenie: Chcete vyššiu kvalitu digitálnej kamery? Zvoľte si vysoké rozlíšenie. Na to je však nutné mať aj televízor s vysokým rozlíšením. Inak sa vám pomerne nákladná investícia do kamery neoplatí.

Zvuk: I keď sa rozlíšenie digitálnych kamier zlepšuje, zvuk stále zaostáva. Dajte si pozor na to, aký výrobok si vyberiete. A pamätajte si: Čím menšia kamera, tým horší zvuk. To však platí len všeobecne.

Zoom: Láka vás pomerne lacný prístroj s veľkým priblížením. Neverte tomu. Pravdepodobne nebude príliš kvalitný. Dokonalosť v tomto ohľade nedosahujú ani najlepšie modely. Kvalita jednotlivých výrobkov sa však líši. Ktoré majú zoom postačujúci pre vaše potreby?

Náš TEST sa tentoraz zameral na digitálne kamery. Aké je ich rozlíšenie? Ktoré sú najlepšie? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Videokamery staršie (porovnat)

Videokamery 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2009 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Videokamery staršie (182 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2009


Prihlásiť