Test automatických práčok 2009

Publikované v časopise 2/2009

Drahé práčky dosahujú vysokú kvalitu, ale čo ak chcete ušetriť? Nájdu sa aj medzi tými lacnejšími také, ktoré splnia vaše požiadavky? Nájdu. Vieme o nich. Dajte si poradiť.

Čo zistil náš test o práčkach?

Pranie: Testovali sme predovšetkým schopnosť prania, a to klasickým dlhým programom aj programom na pranie syntetickej bielizne. Ktoré modely práčok obstáli v našom teste? Ktoré kvalitne vyperú bielizeň aj keď je bubon naplnený na maximum?

Nekvalitné pláchanie: Veľa práčok nekvalitne plácha. To je daň za nízku spotrebu vody. Potrebujeme vôbec dostatočné pláchanie? Veľakrát nie, ale väčšina práčok ponúka možnosť intenzívneho pláchania.

Otáčky pri odstreďovaní: Ste presvedčení, že počet otáčok pri odstreďovaní ovplyvní kvalitu prania? Áno ale rozdiely nie sú príliš veľké. Nezáleží totiž len na počte otáčok, ale aj na tom, ako si práčka poradí s rozložením bielizne. Premietajú sa sem aj ďalšie faktory.

Úsporné práčky: Chcete ušetriť za energiu a vodu? Sú tu úsporné práčky. Majú však niektoré úskalia. Vyberajte preto konkrétny výrobok starostlivo. Poradíme vám.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na automatické práčky. Snažili sme sa odhaliť, na ktoré z tých lacnejších sa môžete spoľahnúť. Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky 2009 (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2009


Prihlásiť