Test univerzálnych kuchynských krájačov 2009

Publikované v časopise 2/2009

Očakávate, že vám univerzálny krájač skutočne nakrája všetko, čo potrebujete? Môžete byť sklamaní. Testovali sme desať výrobkov a obstáli iba tri. Ktoré to sú? My to vieme.


 

Čo zistil náš test o univerzálnych krájačoch?

Pozor na porezanie: Hrozí vám s kuchynskými krájačmi nejaké riziko porezania? Hrozí, ale nie až tak v priebehu krájania, skôr pri zapínaní noža. Zvoľte si preto prístroje s funkciou „softstart“. Pri týchto výrobkoch sa nože rozbiehajú pomaly a s oneskorením, takže stačíte dať včas prsty preč.

Špeciálne nože: Mnohé prístroje dostanete s jedným univerzálnym nožom na všetky potraviny. Aj na ne sa zameral náš test. Poznáme ich kvalitu.

Napevno či voľne: Krájače môžeme deliť podľa toho, či sú pevne primontované ku kuchynskej linke alebo či sú prenosné. Stabilnejšie konštrukcie majú samozrejme tie primontované. Pokiaľ ale máte na linke málo miesta, sú pre vás nepraktické.

Cena verzus kvalita: Pokiaľ si chcete dopriať skutočne kvalitný krájač, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. Ktoré výrobky sú najkvalitnejšie? My to vieme...

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na univerzálne kuchynské krájače. Chcete poznať aj vy ich kvalitu? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - kuchyňské kráječe (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchynské krájače (10 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2009

Prihlásiť