Test nealkoholických pív 2017

Sdílejte

Publikované v časopise 7/2017

Nealkoholické pivá predstavujú spôsob, ako si dopriať chmeľový nápoj a potom bez obáv otočiť kľúčikom v zapaľovaní. Môžeme sa však spoľahnúť, že nás pri stretnutí s policajným alkohol testerom nečaká prekvapenie? Chceli sme sa presvedčiť, a preto sme poslali 19 značiek nealkoholických pív do laboratória na test na obsah alkoholu. Pozreli sme sa aj na mykotoxíny. Môžeme vás upokojiť: piť môžete, čo hrdlo ráči.

Tentoraz sme chceli preveriť, či sa môžeme spoľahnúť na slová výrobcov nealkoholických pív. Vybrali sme 19 druhov nealko piva dostupného na našom trhu a poslali ich do laboratória. Naším cieľom bolo zmerať podiel alkoholu a zistiť, či by sme sa mali obávať prípadnej otravy deoxynivalenolom. To je mykotoxín, ktorý produkujú plesne napádajúce obilie a jeho nadmerná konzumácia sa môže prejavovať napríklad bolesťou hlavy alebo nevoľnosťou. Ako dopadli merania? Odpovede prináša náš test nealkoholického piva.

Ďaleko od piva nie je ani naše porovnanie miešaných nápojov z piva a limonády, tzv. radlerov, do ktorého sme nakúpili najrôznejšie typy výrobkov. Dozviete sa v ňom, v čom sa môžu miešané pivá odlišovať a čo je dobré pri nákupe sledovať.


Testované výrobky - nealkoholická piva (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nealkoholické pivá (19 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Prihlásiť