Test dronov na fotografovanie a natáčanie videí 2017

Publikované v časopise 7/2017

Dron môže byť hračka pre dospelých alebo tiež užitočný nástroj na snímanie záberov z výšky. Využijú ich fotografi, stavbári alebo napríklad poľnohospodári. Otestovali sme preto 15 dronov, ktoré je možné použiť na natáčanie videa alebo pohľad z vtáčej perspektívy. Zamerali sme sa na tie, ktoré už nespadajú do najlacnejšej cenovej triedy, ale zároveň sú dostupné v bežných obchodoch a konštruované pre laikov, nie na profesionálne použitie.

Drony už nie sú len technologický výstrelok. Pomaly sa stávajú bežnou súčasťou nášho života a niečím, čo už na prvý pohľad nezaujme pozornosť každého okoloidúceho, ako tomu bolo ešte pred pár rokmi.

Takisto je jednoduché kúpiť si vlastný dron. Predávajú sa už nielen v hobby obchodoch, ale aj v elektre, alebo dokonca v supermarketoch. V ponuke je mnoho značiek a modelov, ktoré lákajú na fantastické funkcie. Virtuálne okuliare, natáčanie videa v ultravysokej kvalite, umelú inteligenciu.

V našom teste 15 populárnych dronov sme však zistili, že je to všetko trochu zložitejšie. Jednotlivé značky aj modely sa zásadne líšia letovými vlastnosťami, kvalitou videa aj funkciami, ktoré nie vždy dobre slúžia svojmu účelu. K čomu sme dospeli? Rozhodne dnes nie je problém kúpiť si kvalitné drony. Predávajú sa však tiež prístroje, ktoré za svoju cenu ponúkajú podpriemerné parametre a navyše ešte výbavu, ktorá vám bude vo vzduchu úplne na nič.


Testované výrobky - drony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Drony pre foto a video (13 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Prihlásiť