Test detských autosedačiek 2009

Publikované v časopise 1/2009

Prinášame vám hodnotenie desiatich rôznych autosedačiek. Ide len o ochutnávku veľkého testu, ktorý pre vás pripravujeme. Ako dopadol náš prieskum? Do ktorej autosedačky sa nemusíte báť dať svojho malého potomka? Nechajte? si od nás poradiť.
 

Čo zistil náš test o autosedačkách?

Vanička verzus autosedačka: Máme autosedačky vaničkového typu a potom autosedačky pre staršie deti. Ktoré sú bezpečnejšie? Záleží na váhe dieťaťa. Ak má už nad 10 kg, vanička je pre neho nevhodná. A aké konkrétne výrobky daných typov sú najlepšie?

Autosedačka univerzálna a Isofix: Univerzálna autosedačka je použiteľná vo všetkých autách. Inštaluje sa pomocou trojbodového bezpečnostného pásu v aute. Vyberte si taký model, ktorý zaistí zafixovanie sedačky na mieste. Autosedačky so systémom Isofix nie je možné používať vo všetkých autách.

Aj Isofix môže zlyhať: Isofix je všade propagovaný ako najlepší bezpečnostný systém autosedačiek. Nie však vždy prispieva k väčšej bezpečnosti dieťaťa. Záleží na konkrétnom modeli autosedačky. Jednotlivé produkty sme otestovali a máme pre vás výsledky.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na detské autosedačky a skúmali sme ich bezpečnosť. Na ktoré sa môžete celkom spoľahnúť? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2009 - 2010 (81 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Prihlásiť