Test domácich pekární 2009

Publikované v časopise 1/2009

Domáce pekárne sú dnes u nás aj vo svete v móde. Chcete mať tiež čerstvo upečený a voňavý chlieb? Domáce pekárne nie sú príliš drahé. Musíte však dobre vyberať. Majú rôznu kvalitu a niektoré, ktoré sme testovali, nevydržali skúšku životnosti. Ktoré sú teda najlepšie?
 

Čo zistil náš test o domácich pekárňach?

Viac o domácej pekárni: Ide o malú rúru s hákmi na miesenie. Vašou úlohou je iba kúpiť zmes na chleba. Pripraviť si ju môžete aj sami. Potom nalejete do nádoby cesto a čakáte až vám vaša domáca pekáreň chlieb upečie. Je možné pripraviť si rôzne druhy chleba. Záleží iba na vás. Vieme aj o pekárni vhodnej na pečenie bagiet. Pozor: Niektoré pekárne si neporadia napríklad s celozrnným chlebom.

Najlepší chlieb: Na testovanie sme si zvolili dva najpoužívanejšie programy na pečenie chleba. Skúšali sme upiecť svetlý chlieb, ale aj chlieb z celozrnnej zmesi. Vieme, ktoré pekárne obstáli, ale aj to, akú majú spotrebu energie. Test porovnával kvalitu chlebov - chuť, farbu, kôrku atď. Z ktorej pekárne vám bude chlieb chutiť najviac?

Zabudnite na umývačku: Nádoba na pečenie a háky na miesenie väčšiny prístrojov nie sú vhodné na umývanie v umývačke. Vieme, ktoré v nej umývať môžete.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme pre vás skúmali kvalitu domácich pekární. Aká je? Oplatí sa vám? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.
 


Testované výrobky - domácí pekárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Domácí pekárny 2009 (32 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2009


Prihlásiť