Test IPL epilátorov 2017

Publikované v časopise 1/2017

Mať hladkú pokožku na celom tele je dnes pre väčšinu žien, ba dokonca aj pre niektorých mužov samozrejmosť. Odstraňovanie chĺpkov ale nie je zábavná činnosť, navyše sa pri použití klasických depilačných pomôcok, ako sú žiletky alebo krémy, musí každých niekoľko dní opakovať. Dlhodobý efekt sľubujú epilátory, ktoré by mali odstraňovať chĺpky aj s korienkami. V našom teste sme sa pozreli na zúbok fotoepilačným modelom, ktoré využívajú technológiu intenzívneho pulzného svetla (IPL).

Mali by sme prírode poďakovať za to, že nám dala do vienka ochlpenie, aby nás chránilo a zahrievalo. Ľudstvo je ale nevďačné, a tak sa už odpradávna vytrvalo snaží ochlpenia zbavovať. V starovekom Grécku ochlpenie opaľovali lampami alebo sviečkami. Bezpečný nebol ani stredoveký spôsob depilovania obkladmi so žieravinou.

Revolúciu prinieslo 18. storočie, keď svetlo sveta uzrela prvá žiletka. Holiaci boom prišiel v dvadsiatom storočí, keď módna vlna priniesla nielen skracovanie sukní a nohavíc, ale aj rukávov. Americký Harper Bazaar zverejnil v roku 1915 fotografiu modelky s hladkými pazuchami, v šatách bez rukávov. Na vtedajšie pomery odvážnu fotografiu využila firma Wilkinson Sword na kampaň odsudzujúcu chĺpky na ženskom tele ako odpudivé a nehygienické. Trend hladkej pleti sa rozšíril po celom svete. Stojí za zmienku aj zvyšujúci sa počet mužov, ktorí si okrem tváre holia aj iné partie, napríklad hrudník.

V súčasnosti si môžete vyberať z viacerých spôsobov, ako dosiahnuť hladkú pokožku. Metódy sa líšia podľa toho, či sú chĺpky depilované, teda „odsekávané“ na povrchu, alebo epilované, teda „vytrhávané“ aj s korienkami. V prvom prípade je reč o žiletkách, holiacich strojčekoch alebo depilačných krémoch, v druhom o epilátoroch, vosku alebo laseri. V minulosti sme sa venovali testom depilačných pomôcok, preto sme sa teraz rozhodli pre zmenu. Vyzvali sme na súboj desať epilátorov využívajúcich technológiu IPL, teda intenzívne pulzné svetlo.

Okrem efektívnej epilácie by tieto výrobky mali byť ľahko ovládateľné, šetrné k pokožke a bezpečné. Otestovali sme na desiatke IPL epilátorov dostupných na našom trhu, či spĺňajú tieto požiadavky.


Testované výrobky - IPl epilátory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

IPL epilátory (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Prihlásiť