Test tyčových mixérov 2016

Publikované v časopise 12/2016

Tyčový mixér tvorí súčasť kuchynskej výbavy nejednej domácnosti. Vďaka malým rozmerom je skladný, vždy po ruke a za chvíľku zvládne prácu, ktorá by ručne trvala veľmi dlho. Aká je ale kvalita výsledných pokrmov? Nie je majonéza príliš tekutá a detská výživa plná nerozmixovaných kúskov? Ako je to v skutočnosti s ovládaním - je naozaj také jednoduché, ako výrobcovia často uvádzajú? Odpovede na tieto otázky vám prináša test 16 tyčových mixérov.

Tyčový alebo aj ponorný mixér je v našich domácnostiach veľmi populárny. Aj ten najjednoduchší so základným vybavením zvládne bežné mixovanie a šľahanie. Pokiaľ si kúpite model s lepšou výbavou, môžete si v kuchyni „vyložiť nohy na stôl“ – zveličene povedané. Zapojíte však ruky. Aj keď niektoré tyčové mixéry za vás, vďaka dodávaným nadstavcom, okrem prípravy cesta, majonézy alebo omáčok, nasekajú aj cibuľu a orechy, musíte ho celý čas držať.

Pri výbere prístroja je okrem príslušenstva dobré zamyslieť sa aj nad hmotnosťou, ktorú môže spotrebiteľ v nadšení pre konkrétny výrobok v obchode často opomenúť. Majte však na pamäti, že z regálu do nákupného košíku mixér beriete len raz. Pri práci ho však vždy budete držať v ruke, kde každých sto gramov môže poriadne oťažieť. Neexistuje nič ako ideálna hmotnosť, ale dá sa povedať, že s prístrojom vážiacim viac ako kilogram sa najmä pri dlhšom používaní nemusí pracovať najpríjemnejšie. Pozornosť venujte aj dostatočnej dĺžke kábla. Každá domácnosť je iná a má pracovnú plochu inak vzdialenú od zdroja elektrickej energie. Všeobecne však platí, že kábel by nemal byť kratší ako jeden meter.

Okrem jednoduchej manipulácie a pohodlného držania, by mixéry mali vedieť mixovať a šľahať, tie s lepšou výbavou aj sekať. Ako si poradia s majonézou, smoothie alebo trebárs s detskou výživou sme testovali na 16 modeloch.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (34 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2018


Prihlásiť