Test detských vysokých stoličiek 2016

Publikované v časopise 11/2016

Ideálna detská vysoká stolička by mala byť bezpečná, praktická z hľadiska ovládania aj údržby a mala by sa vedieť prispôsobiť rastu dieťaťa. Mala by niečo vydržať a pri nákupe nezruinovať rodinný rozpočet. Zo 17 otestovaných sa takému ideálu niektoré stoličky blížili, ale dali sme aj tri nedostatočné a tri dostatočné známky. Dodávame, že dizajn ani vysoká cena nie sú zárukou kvality výrobku.

Jednou z ciest, ako spotrebiteľa zaujať, je oslniť ho výnimočným dizajnom výrobkov. Takúto dizajnovú stoličku môžete dokonca nájsť aj v našej databáze nebezpečných výrobkov. Bolo pri nej zaznamenaných už sedem prípadov, kedy sa oddelila opierka rúk, a dieťa vypadlo. Počas našich skúšok k tomu nedošlo, ale zaznamenali sme iné bezpečnostné previnenie proti norme. Táto stolička nebola jediná, ktorá získala za bezpečnosť zlú známku.

Po otestovaní bezpečnosti sa stoličky museli podrobiť praktickým skúškam. Hodnotili sme pri nich jednoduchosť montáže. Najdlhšie zostavenie zabralo viac ako pol hodiny. Ďalšiu časť praktických skúšok robili traja rodičia (dve ženy a jeden muž) s deťmi vo veku 17 až 20 mesiacov. Rodičia deti usadzovali do stoličiek a zase vyberali. Známkovali sme aj komfort detí.

Ďalšou súčasťou praktických skúšok bola manipulácia so stoličkami, ich prenášanie a jednoduchosť skladovania. Rozmerná a ťažká stolička môže byť v tomto smere používateľsky pohodlná, ak má kolieska a dá sa zložiť. Vyskúšali sme aj to, ako ľahko sa dajú detské stoličky vyčistiť od zaschnutej ovocnej desiaty. Niektoré miesta boli pri čistení horšie dostupné.


Testované výrobky - vysoké dětské židličky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Detské vysoké stoličky (53 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2019


Prihlásiť