Test kávovarov 2008

Publikované v časopise 1/2008

Chcete si zadovážiť plne automatický kávovar? Väčšina z nich vám urobí veľmi kvalitné espreso. Aký konkrétny kávovar si vybrať? Je lepší výrobok na kapsle či na kávové zrná?

Čo zistil náš test o kávovaroch?

Kapsle sú pohodlnejšie: Kávovar na porciovanú kávu je lacnejší ako plne automatické prístroje. Káva z kapsle má však svoje mnohé výhody. Kúpna cena týchto kapslí vás ale nepoteší. Ktorý kávovar teda zvoliť?

Neoparte sa: Pri niektorých prístrojoch je zvýšené riziko oparenia. To sa vám môže stať, pokiaľ nedopatrením nastavíte páčku na horký nápoj a nedáte kapsľu do nosníka. Dajte si pozor na tieto kávovary.

Plne automatický kávovar: Plne automatický kávovar je univerzálny. Aké konkrétne prístroje sú najlepšie a aká je ich cena?

Údržba kávovaru: Ak chcete, aby vám kávovar správne fungoval, je nutné zamerať sa na jeho kvalitnú údržbu. Ktoré prístroje sa udržujú ľahko a pri ktorých môžete naraziť na problém? Ako ich udržiavať? Dejte si tiež pozor na konštrukčné prvky z niklu. Niektorí ľudia sú na tento prvok alergickí.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie kávovarov. Sú lepšie prístroje na kávové zrná či na kapsle? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary 2008 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2008


Prihlásiť