Test tlačiarní 2016

Publikované v časopise 1/2016

Výber tlačiarne sa môže zdať na prvý pohľad ako jednoduchá záležitosť. Opak je však pravdou a nad výberom tej správnej sa oplatí zamyslieť. Univerzálnu by ste hľadali márne, preto musí každý popremýšľať, na čo bude tlačiareň využívať. Niekto nájde lepšie využitie pre atramentovú, iný pre laserovú tlačiareň. Niekto si vystačí so samotnou tlačou, iný zase využije multifunkčný prístroj vybavený kopírkou a skenerom. Záleží aj na tom, ako často chcete tlačiareň používať.

Keby dnes žil vynálezca kníhtlače Johannes Gutenberg, asi by mu z možností súčasnej domácej tlače prechádzal zrak. Tlačiarne vedia stále viac, ale aj tak je ťažké nájsť tú pravú. Väčšina modelov, vrátane multifunkčných, vyniká len v určitých oblastiach. Aby toho nebolo málo, je potrebné v rovnici na nájdenie ideálnej tlačiarne ešte počítať s ďalšou premennou, a tou sú náklady na tlač.

Do testu sme zaradili 29 modelov rôznych typov, teda laserové aj atramentovémultifunkčné aj jednoúčelové. Tlačenie textových dokumentov obvykle žiadne väčšie problémy tlačiarňam nerobí. Výnimky sa ale nájdu.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (296 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť